***Bernadett Csomai Nail Academy***

Kézápoló műkörömépítő, Lábápoló képzések. Csomai Bernadett Kézápoló műkörömépítő Mester, Lábápoló Mester, 6 × magyar díszítő Bajnok



Röviden az akvarell technikáról:



Az akvarellt gyakran a grafikához sorolják, valószínűleg azért, mert általában papírra készül. Meg azért is, mert ceruza- vagy tollrajzokat gyakran színeznek, illetve gazdagítanak akvarellel. Az akvarell a vízfestékek közé tartozik, elnevezése a latin aqua, víz szóból származik. A legtöbb festékfajta a kötőanyagáról kapta a nevét (olajfestékek, enyvesfestékek), az akvarell az oldószeréről. Ez azzal magyarázható, hogy az akvarell képek könnyed, áttetsző hatásukat a víz bőséges használatának köszönhetik. A lazúrozó akvarellfestékeket és a fedő gvas- (gouache) festékeket közösen vízfestékeknek nevezzük.


Már az ókori Egyiptomban is használtak vízfestékeket, de az akvarellfestés csak a 16. századtól vált teljes értékű technikává. Dürer tájképei, tanulmányai jelentős mértékben hozzájárultak az akvarell, mint műfaj művészi önállósulásához. Az akvarellfestésnek a legnagyobb hagyománya Angliában van, ahol az Akvarellfestők Társaságának kiállításai, illetve a kiállítást megelőző zsűrizések segítették a klasszikus akvarell technikai tisztaságának megőrzését. Az előzsűri úgy zajlott, hogy az akvarelleket fény felé tartva vizsgálták. Amelyik képen fedőfehér használatát vagy a festékek fedőfestékként való kezelését felfedezték, az a mű nem kerülhetett kiállításra, függetlenül egyéb erényeitől. A legjelentősebb angol akvarellistának William Turnert tartják, aki bravúrosan kihasznált a technikában rejlő minden lehetőséget. Az akvarellfestés nem igényel nagy felszerelést, csupán néhány festékre, ecsetre és papírra van szükség. Az eszközök jó minősége azonban erősen befolyásolhatja az eredményt.


Ecsetek közül legjobbak a vörös nyestszőrből készültek, ezek azonban rendkívül drágák. Helyettük menyét- vagy mókusszőrből, illetve szintetikus szálakból készült ecseteket használhatunk. Finom hegyben végződő, gömbölyű ecseteket vásároljunk, melyekkel vékony vonalak és nagyobb foltok egyaránt kialakíthatók. Akvarellpapírok nagy választékban kaphatók, súlyuk, faktúrájuk, anyaguk különböző. Akvarellfestékkel száraz és nedves alapra egyaránt dolgozhatunk. Száraz alapra készül a klasszikus akvarell, melyet lazúrozó festéssel készítünk. A papírra áttetsző, lazúros rétegekben visszük föl a festéket, a világos színektől a sötétebbek felé haladva. Meg kell várnunk a festék teljes száradását, mielőtt a következő színt ráfestenénk. Két-három rétegnél többet nem jó egymásra festeni, mert a színek elvesztik áttetszőségüket és tisztaságukat. A lazurozó eljárással készült akvarellek színei határozott kontúrokkal különülnek el egymástól. Már az első réteg, a világos tónusok fölfestésekor ki kell hagyni a csúcsfények helyét, mert a fedőfehér utólagos használatát kerülni kell. A további rétegeket csak viszonylag kis felületen fessük egymásra.


A klasszikus akvarellfestésnek kötött szabályai vannak: tilos a festékekhez fedőfehéret keverni vagy a festékeket olyan töményen használni, hogy elfedjék a papír felületét. Ezekhez a szabályokhoz természetesen nem kötelező alkalmazkodni, de jó, ha ismerjük őket. A hagyományos, lazúrozó technika helyett egyre gyakoribb az alla prima festésmód. Nedves papírra, egyetlen rétegben, néha magán a papíron kikeverve kerül a festék a felületre. A színek keveréséhez azonban inkább próbapapírt szoktak használni. Az egy munkamenetben készülő akvarellnél nem várjuk meg a festék száradását, ezért itt a színek gyakran egymásba folynak, összefutnak. Ezeket a jelenségeket nem tudjuk igazán szabályozni, az alla prima festésmód érdekessége éppen kiszámíthatatlanságában rejlik. A színek sötétítését. Telítését úgy végezzük, hogy a vízben egyre több festéket oldunk fel. A világosítást viszont a festék derítésével végezzük. A kívánt árnyalatnál sötétebb színfoltra vizet cseppentünk, a festéket így felhígítjuk, majd a fölösleget kinyomott szivaccsal vagy ecsettel eltávolítjuk. Kisebb területen a már megszáradt festékréteget is kimoshatjuk ezzel a módszerrel.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 8
Tegnapi: 12
Heti: 48
Havi: 453
Össz.: 327 479

Látogatottság növelés
Oldal: Akvarell technika..
***Bernadett Csomai Nail Academy*** - © 2008 - 2024 - csomaibernadett.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »